Kvalificirani za PH
FINA LEN Omega timing HADA

Vijesti
20.-25.08.2019. - Svjetsko juniorsko prvenstvo, Budimpešta (HUN)

25.8.2019. Franko Grgić je svjetski juniorski prvak i rekorder na 1500m slobodno

Hrvatski plivač, junior, olimpijac Franko Grgić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Budimpešti. Disciplinu 1500m slobodno isplivao je u vremenu 14:46.09 što je za pet i pol sekundi bolje od dosadašnjeg svjetskog juniorskog rekorda.

Čestitke Franku i njegovom treneru Mati Ružiću!

24.8.2019.

Peti dan Svjetskog juniorskog prvenstva u plivanju obilježila je Klara Bošnjak koja je 1500m slobodno isplivala 16:58.31 i oborila ml.juniorski, juniorski i ml.seniorski rekord Hrvatske te zauzela 16. mjesto na svijetu. Istu disciplinu otplivala je i Iva Marta Dujanić i s vremenom 17:32.41 završila na 23.mjestu.

Na 100m leptir svoj nastup imale su Dora Komić i Lorena Jerebić. Dora je dionicu isplivala u vremenu 1:04.38 i zauzela 43.mjesto, a Lorena 1:01,86 i zauzela 26.mjesto na svijetu.

Dora je nastupila i na 50m slobodno isplivavši 42. vrijeme svijeta 27.18. Istu dionicu plivala je i Ana Herceg i s rezultatom 27.58 zauzela 51.mjesto.

23.8.2019.

Nakon jučerašnjeg velikog uspjeha hrvatskog plivanja i zlatne medalje Franka Grgića na Svjetskom juniorskom prvenstvu u plivanju u disciplini 800m slobodno, današnji 4. dan natjecanja prošao je bez velikih uzbuđenja.
Ana Herceg nastupila je u disciplini 400m slobodno i isplivala 32. mjesto s vremenom 4:26,32. Iva Marta Dujanić plivala je 200m mješovito i s vremenom 2:28,28 zauzela 50. mjesto.

Našoj reprezentaciji pridružili se pobjednici HPS Mini Grand Prix natjecanja koji će s tribina boriti naše plivače: Lucijana Lukšić, Matea Iveković, Antonio Zwicker, Patrik Erceg i trener Jakša Arambašić.

22.8.2019. Franko Grgić je svjetski juniorski prvak na 800m slobodno

Hrvatski plivač, junior, olimpijac Franko Grgić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Budimpešti. Disciplinu 800m slobodno isplivao je u vremenu 7:45.92. Franko je od samog početka utrke bio dominantan ispred plivača svjetskih plivačkih velesila i hrvatsko plivanje učinio ponosnim.

Dunaarenu ispunili su zvukovi hrvatske himne, na pobjedničkom postolju stajao je Franko, a nasuprot njega vijorila se hrvatska zastava. Zaista fenomenalan uspjeh za hrvatsko plivanje.

21.8.2019.

Drugog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u plivanju u kvalifikacijski utrkama nastupile su Ana Herceg i Dora Komić u disciplini 100m slobodno. Ana je isplivala svoje najbolje vrijeme u vremenu 57,52 i s tim rezultatom zauzela 37 .mjesto, a Dora 57,31 i u ukupnom poretku zauzela 31.mjesto.
Druge dvije plivačice, Klara Bošnjak i Iva Marta Dujanić nastupile su na 800m slobodno. Klara je dionicu isplivala u vremenu 8:54,67 i zauzela je 21.mjesto. Iva Marta je istu dionicu isplivala u vremenu 9:06,46. i zauzela 31.mjesto.

Za naše juniorske reprezentativce 22. kolovoza je važan dan. Nastupaju Ana Blažević i Meri Mataja u disciplini 100m prsno. Dora Komić i Lorena Jerebić u disciplini 50m leptir. Ana Herceg nastupa u disciplini 200m leđno. Cure će pokušati izboriti polufinalne i finalne utrke.
Jedini naš plivač, olimpijac Franko Grgić, u poslijepodnevnim satima pliva finalnu utrku na 800m slobodno. Franko ima 3.prijavljeno vrijeme i danas je veliki dan za njega i za cijelu malu hrvatsku ekspediciju u Budimpešti.

20.8.2019.

Prvog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u plivanju koje se održava u Budimpešti, prvo ime hrvatskog plivanja bila je Meri Mataja, petnaestogodišnjakinja čije vrijeme tek dolazi. Meri je plivala 50m prsno i s rezultatom 32,23 izborila 14.mjesto u polufinalu i oborila mlađe juniorski, juniorski, mlađe seniorski i apsolutni rekord Hrvatske. U borbi za mjesto među prvih 8 na svijetu, Meri je istu disciplinu isplivala u vremenu 32,44 i na kraju zauzela 16.mjesto najboljih juniorki svijeta.
Ana Herceg, nastupila je u disciplini 100m leđno i isplivala je svoj osobni rekord u vremenu 1:03,86 te zauzela je 24.mjesto. Ovaj rezultat je odličan uvod za Aninu glavnu disciplinu, 200m leđno.
U istoj disciplini nastupila je i Lorena Jerebić s rezultatom 1:06,02 i zauzela je 37.mjesto.
Iva Marta Dujanić u disciplini 400m mješovito s rezultatom 5:06,37 i zauzela je 25. mjesto.