Home
Plivači
Rezultati
Dokumenti
Kalendar
Reprezentacija
Razno
Linkovi

HRVATSKI PLIVAČKI SAVEZ
Trg Kreše Čosića 11
10000 Zagreb - Hrvatska
tel. +385 (0)1 301 2338
tel. +385 (0)1 301 2339
fax. +385 (0)1 301 2337
hps01@globalnet.hr

OIB 25406717378
IBAN HR91 2360 0001 1015 72733

Official Sponsor of the
Croatian Swimming Federation

Arena
HEP
JANAF
Kvalificirani za PH
FINA LEN Omega timing HADA

Vijesti
18.-19.11.2017. - 9. SVETI KRŠEVAN - HPS mini Grand Prix

PK Zadar organizira ovu subotu i nedjelju na bazenu Višnjik plivačko natjecanje:

9. SVETI KRŠEVAN

Satnica:

Subota 18.11.2017., 1.dio, početak natjecanja u 15:00 sati
Nedjelja 19.11.2017., 2.dio, početak natjecanja u 09:00 sati
Nedjelja 19.11.2017., 3.dio, početak natjecanja u 15:00 sati


    Lista prijava    1. dio    2. dio    3. dio
11.-12.11.2017. - Miting Mladost 2017

45. međunarodni plivački miting Mladost 2017.

održava se u subotu i nedjelju, 11.-12. studenog 2017., na bazenu PVC Mladost.
Kvalifikacije su 9:00, a finala u 18:00 (subota) i 17:30 (nedjelja).


    Lista prijava    LIVE!
10.11.2017. - Jesenska liga - 2. kolo

Subota 11. studenog, bazeni Kantrida.

50m slobodno
50m leđno
100m prsno
400m slobodno
200m leptir


    Zapisnik
04.-05.11.2017. - Zlatni dupin 2017.

PK POŠK je organizator 24. plivačkog natjecanja za mlade plivače Zlatni dupin.
Na 25m bazenu ŠC Poljud nastupit će oko 280 plivača iz plivačkih klubova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Satnica natjecanja:
4. studenog u 14:00
5. studenog u 10:00
Sastanak delegata subota 13:00


    Lista prijava    1. dio    2. dio
04.11.2017. - Kup grada Koprivnice

U subotu, 04.11.2017. održava se 8. po redu Kup grada Koprivnice kojim PK Cerine obilježava dan grada.

Na bazenima Cerine nastupit će oko 350 plivača iz 15 klubova.
Početak natjecanja je u 12 sati.


    Lista prijava    Zapisnik
28.10.2017. - Liga ŠI-ZD

25 m zatvoreni bazen Višnjik

3. kolo subota 28.10.2017. 9:00
25m leptir
100m prsno
400m mješovito

4. kolo subota 28.10.2017. 15:00
50m slobodno
200m leđno
1500m slobodno


    3. kolo    4. kolo
28.10.2017. - Jesenska liga - 1. kolo

100m slobodno
200m leđno
200m prsno
100m leptir
200m mješovito


    Zapisnik
28.10.2017. - ZG liga seniori-juniori (2. kolo)

Održava se na Bazenu UTRINA, Kombolova 2. 25 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
28.10.2017. (subota ) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 8.00 sati-11.00 sati 

400m slobodno
100m prsno
50m leptir
4x50m slobodno


    Zapisnik
28.10.2017. - Malena 2017.

Treću godinu za redom PK Marsonia organizira plivačko natjecanje, u čast najpoznatijeg ljubavnog para roda i jedne od naše velike  prepoznatljivosti grada, MALENA 2017.


    Lista prijava    Zapisnik
21.-22.10.2017. - JADRAN GRAND PRIX 2017.
S natjecanjem Jadran Grand Prix, u organizaciji PK Jadran, ovog vikenda započinje i HEP HPS Grand Prix.
 
Na plivalištu na Poljudu okupiti će se oko 250 plivača i plivačica iz 25 plivačkih klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Ovo je prvo natjecanje u ovogodišnjoj seriji HEP HPS Grand prix natjecanja.
 
Natjecanje počinje u subotu u 14:00 i nedjelju u 10:30.

    Rezultati    Lista prijava    1. dio    2. dio
19.10.2017. - 12. Plivački miting Vidra

Zagrebački plivački klub vas poziva na plivački miting "Vidra" koji se održava u subotu, 21.10.2017. godine na bazenu "Utrina", Zagreb, Kombolova 4a.
Natjecanje se odvija u dva dijela: u 8.30 sati i u 15.00 sati (rasplivavanje je pola sata ranije).

Pravo nastupa imaju:

 

muški

ženske

A  

 2002 

 2003 

B

2003

2004

C

2004

2005

D

2005

2006

E

2006

2007

Sve kategorije su zatvorene.


    Lista prijava    1. dio    2. dio
14.10.2017. - 2. MEMORIJAL NOA ZELIĆ

Na bazenima Kantrida održava se 2. memorijal Noa Zelić.

I. DIO 9:30
50m leptir
100m slobodno
50m leđno
100m prsno
200m slobodno (kvalifikacije)
Štafeta 4 x 50m slobodno (apsolutna kategorija)

II. DIO 16:30
50m prsno
100m leptir
50m slobodno
100m leđno
100m mješovito
200m slobodno finale (memorijalna disciplina)


    1. dio    2. dio
14.10.2017. - Liga Regije 4

U subotu 14.10.2017. na bazenu ŠRC Sisak na rasporedu je 1. i 2. kolo Lige Regije 4. 

I. kolo rasplivavanje 09:00, početak natjecanja 09:45

50 m leptir,
50 m prsno,
100 m slobodno,
200 m leptir,
200 m mješovito,
200 m prsno,
100 m leđno,
400 m slobodno.

II. kolo počinje rasplivavanjem nakon pauze od 120 minuta

50 m slobodno,
50 m leđno,
200 m slobodno,
200 m leđno,
100 m mješovito,
100 m prsno,
100 m leptir,
400 m mješovito


    1. kolo    2. kolo
07.-08.10.2017. - Sveti Mihovil - HPS mini GP


REZULTATI / RESULTS

Mini GP Poredak / Mini GP Ranking

7.10. 15:00h

100m slobodno M / freestyle M
100m prsno Ž / breaststroke W
400m mješovito M / ind. medley M
100m leptir Ž / butterfly W
100m leđno M / backstroke M
200m mješovito Ž / ind. medley W
200m leptir M / butterfly M
200m leđno Ž / backstroke W
400m slobodno M / freestyle M
800m slobodno Ž / freestyle W
200m prsno M / breaststroke M
8.10. 10:00h

100m slobodno Ž / freestyle W
100m prsno M / breaststroke M
400m mješovito Ž / ind. medley W
100m leptir M / butterfly M
100m leđno Ž / backstroke W
200m mješovito M / ind. medley M
200m leptir Ž / butterfly W
200m leđno M / backstroke M
400m slobodno Ž / freestyle W
800m slobodno M / freestyle M
200m prsno Ž / breaststroke W



    Lista prijava    1. dio    2. dio
30.09.2017. - Liga ŠI-ZD

Bazen u Crnici, Šibenik

1. kolo subota 30.09.2017. u 13:00 sati
25m prsno
100m slobodno
200m mješovito

2. kolo subota 30.09.2017. u 16:00 sati
50m leđno
400m slobodno


    1. kolo    2. Kolo
30.09.2017. - ZG liga seniori-juniori (1. kolo)

Bazen UTRINA, Kombolova 2, 25 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
30.09.2017. (subota ) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 7.30(45) sati-11.00 sati

1.kolo

800m slobodno
100m leđno
50m slobodno
4x50m mješovito


    Zapisnik
09.08.2017. - Veteransko prvenstvo Hrvatske u plivanju

Ovogodišnje prvenstvo Hrvatske za veterane održava se u Splitu 26. kolovoza. Priređivač natjecanja je PK POŠK na otvorenom 50m plivalištu na Zenti. Pravo nastupa imaju svi članovi klubova Hrvatskog plivačkog saveza stariji od 25 godina

Natjecanje počinje u subotu 26.8. u 16h i  održava se u dva dijela:

1.dio

2.dio

50m slobodno

100 slobodno

50m leđno

50m prsno

400m slobodno

50m leptir

4x50m mješovito

4x50m slobodno

Zagrijavanje počinje sat vremena prije početka natjecanja.

PRIJAVA ZA NATJECANJE

Domaćin ovog natjecanja PK POŠK ove godine slavi 60. godišnjicu postojanja i  po završetku natjecanja je predviđeno zajedničko druženje na plivalištu na Zenti.


    Lista prijava    1. dio    2. dio
06.08.2017. - Plivačko učilšte HPS-a

Hrvatski plivački savez i Ustanova za obrazovanje odraslih u sportu Plivačko učilište poziva zaintresirane kandidate na upis u program osposobljavanja za obavljanje poslova trenera/trenerice plivanju.  Program osposobljavanja realizirat će se provedbom nastavnog plana i programa u fondu od 274 sata redovitom nastavom. Teorijski dio programa izvodi se u trajanju od 114 sati, vježbe se izvode u trajanju od 70 sati, a praktična nastava u trajanju od 90 sati, a svi koji uspješno završe ovaj program biti će, sukaldno Zakonu o sportu, osposobljeni za obavljanje stručnih poslova u sportu.

U program osposobljavanja za obavljanje poslova trenera/ice plivanja može se upisati osoba koja ima:

  • minimalno završenu srednju školu,
  • navršenih 18 godina života,
  • potvrdu kluba o aktivnom bavljenju plivanjem,
  • specifične vještine i znanja iz plivanja koje je polaznik stekao kroz neformalno učenje i koja dokazuje kroz prijemni ispit,

 

Prijavnicu i potrebne dokumente potrebno je poslati ti najkasnije do 03 rujna 2017. godine do 16:00 sati. Svi kandidati bit će obaviješteni o ispunjavanju uvjeta natječaja putem e-pošte do 06. rujna 2017. godine, te točnom vremenu prijemnog ispita koji će se održati 9. rujna 2017. godine .

 

VIŠE INFORMACIJA O PLIVAČKOM UČILIŠTU


05.-06.08.2017. - EKIPNO C PRVENSTVO HRVATSKE

Ekipno C prvenstvo Hrvatske

održat će se u novom terminu, 05.-06.kolovoza 2017. na Gradskim bazenima  u Đakovo, u organizaciji PK Đakovo. Za bodove i plasman na B prvenstvo boriti će se 9 klubova u konkurenciji plivača i 7 klubova u konkurenciji plivačica.

 


REZULTATI
boris.traljic@gmail.com

EKIPNI POREDAK

1. dio 5.8.2017. 9:00


C EKIPNO PRVENSTVO

50 slobodno Ž
50 slobodno M
400 slobodno Ž
400 slobodno M
100 prsno Ž
100 prsno M
100 leđno Ž
100 leđno M
4x100 mješovito Ž
4x100 mješovito M
2. dio 5.8.2017. 17:00


C EKIPNO PRVENSTVO

100 slobodno Ž
100 slobodno M
200 leđno Ž
200 leđno M
200 leptir Ž
200 leptir M
4x100 slobodno Ž
4x100 slobodno M
3. dio 6.8.2017. 9:00


C EKIPNO PRVENSTVO

200 slobodno Ž
200 slobodno M
200 prsno Ž
200 prsno M
100 leptir Ž
100 leptir M
200 mješovito Ž
200 mješovito M



    Lista prijava
29.07.2017.-01.08.2017. - PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE SKUPINE - REZULTATI


REZULTATI NATJECANJA
Startne liste su dostupne 10min prije početka

LISTA USPJEŠNOSTI KLUBOVA

1. dan kvalifikacije 9:00h

Startna lista

50 leptir Ž
50 leptir M
200 slobodno Ž
200 slobodno M
200 mješovito Ž
200 mješovito M
800 slobodno Ž
1500 slobodno M
4x100m mješovito MIX





1. dan finala 17:30h

Startna lista

50 leptir Ž
50 leptir M
200 slobodno Ž
200 slobodno M
800 slobodno Ž
1500 slobodno M
200 mješovito Ž
200 mješovito M
4x100m mješovito MIX
2. dan kvalifikacije 9:00h

Startna lista

50 slobodno Ž
50 slobodno M
50 prsno Ž
50 prsno M
200 leđno Ž
200 leđno M
100 leptir Ž
100 leptir M
400 mješovito Ž
400 mješovito M
4x200 slobodno Ž
4x200 slobodno M


2. dan finala 17:30h

Startna lista

50 slobodno Ž
50 slobodno M
50 prsno Ž
50 prsno M
200 leđno Ž
200 leđno M
100 leptir Ž
100 leptir M
400 mješovito Ž
400 mješovito M
4x200 slobodno Ž
4x200 slobodno M
3. dan kvalifikacije 9:00h

Startna lista

50 leđno Ž
50 leđno M
200 leptir Ž
200 leptir M
100 prsno Ž
100 prsno M
4x100 slobodno Ž
4x100 slobodno M
1500 slobodno Ž
800 slobodno M




3. dan finala 17:30h

Startna lista

50 leđno Ž
50 leđno M
200 leptir Ž
200 leptir M
100 prsno Ž
100 prsno M
1500 slobodno Ž
800 slobodno M
4x100 slobodno Ž
4x100 slobodno M
4. dan kvalifikacije 9:00h

Startna lista

4x100 slobodno MIX
400 slobodno Ž
400 slobodno M
100 leđno Ž
100 leđno M
200 prsno Ž
200 prsno M
100 slobodno Ž
100 slobodno M
4x100m mješovito Ž
4x100m mješovito M



4. dan finala 17:30h

Startna lista

4x100 slobodno MIX
400 slobodno Ž
400 slobodno M
100 leđno Ž
100 leđno M
200 prsno Ž
200 prsno M
100 slobodno Ž
100 slobodno M
4x100m mješovito Ž
4x100m mješovito M

29.07.2017. - Plivaton Regije 1

Na 50m bazenu Poljud, u subotu 29. srpnja u 1130 održava se Plivaton Regije 1.

  1. 50m slobodno Ž
  2. 50m slobodno M
  3. 50m prsno Ž
  4. 50m prsno M
  5. 50m leđno Ž
  6. 50m leđno M
  7. 50m leptir Ž
  8. 50m leptir M
  9. 4x50m slobodno Ž
  10. 4x50m slobodno M

    Zapisnik
29.07.2017.-01.08.2017. - PRVENSTVO HRVATSKE ZA DOBNE SKUPINE


    Lista prijava
22.07.2017. - Svjetsko prvenstvo u plivanju

Na Svjetskom prvenstvu u plivanju, koje se od 23.07.-30.07.2017 održava u Budimpešti, boje Hrvatske reprezentacije branit će:

1. Anton Lončar  (100, 200 leđno)
2. Nikola Obrovac (50, 100 prsno)
3. Mislav Sever  (50, 100 slobodno)
 
Trener naše male reprezentacije je Domagoj Zajec.
Dečkima želimo što bolje rezultate i plasmane. Sretno! 

    Rezultati
22.07.2017. - Europske igre mladih

Sukladno Planu i programu reprezentacija i kriterijima Hrvatskog olimpijskog odbora koji je nositelj projekta  za nastup na Europskim igrama mladih koje će se održati u Gyoru (Mađarska) od 21. - 29.07.2017. Izbornik reprezentacija pozvao je slijedeće plivače i plivačice:

1. Noa Kovačić 50,100,200 slobodno
2. Luka Tkalčević 100,200 leđno
3. Robert Vukičević 100,200 leptir
4. Lorens Jerebić 100,200 leptir i 100,200 leđno
5. Ana Herceg 200,400 slobodno, 200 leđno i 200 mješovito
6. Ivana Prizmić 200, 400 slobodno
7. Dora Komić 50,100 slobodno
8. Ana Blažević 100,200 prsno

4x100 mješovito mix
4x100 mješovito žene

Plivačku ekipu prate trener i izbornik Lovrenco Franičević i trener Mate Ružić.


    Službene stranice natjecanja
21.-22.07.2017. - Kadetsko prvenstvo Hrvatske

Organizator: HRVATSKI PLIVAČKI SAVEZ

Priređivač: Plivački klub Sisak Janaf, bazen ŠRC Sisak, 50 m, 10 pruga, 26˚ C.

Natjecanje se održava u tri dijela:.
I. dio petak 21. 07. rasplivavanje 15:00, početak 16:00
II. dio subota, 22. 07. rasplivavanje 09:00, početak 10:00
III. dio subota, 22. 07. rasplivavanje 15:00, početak 16:00

Delegatski sastanak: petak 21. 07. 2017. u 15:15 sati



REZULTATI / RESULTS

Poredak / Ranking

21.7. 16:00h

Startna lista / Start list

400 slobodno Ž / freestyle W
400 slobodno M / freestyle M
100 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
200 leđno M / backstroke M
200 mješovito Ž / ind. medley W
20o mješovito M / ind. medley M
4x100 slobodno Ž / freestyle W
4x100 slobodno M / freestyle M
22.7. 10:00h

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
100 slobodno M / freestyle M
200 leptir Ž / butterfly W
200 leptir M / butterfly M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 prsno M / breaststroke M
800 slobodno Ž / freestyle W
800 slobodno M / freestyle M
4X100 mješovito MIX / medley MIX



22.7. 16:00h

Startna lista / Start list

200 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
100 leđno Ž / backstroke W
100 leđno M / backstroke M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leptir M / butterfly M
400 mješovito Ž / ind. medley W
400 mješovito M / ind. medley M
4X100 mješovito Ž / medley W
4X100 mješovito M / medley M



    Lista prijava
20.07.2017. - Miting PK Pula

Plivački klub Pula organizira 22. srpnja u 10:00 na plivalištu Mornar Miting PK Pula.

Kategorije:
GRUPA A (rođeni 2006. – 2007. M/Ž)
GRUBA B (rođeni 2008. i ml. M/Ž)

Program:
50 leptir (GRUPA A)
50 slobodno (GRUPA B)
50 slobodno (GRUPA A)
50 leđno (GRUPA B)
50 leđno (GRUPA A)
50 prsno (GRUPA B)
50 prsno (GRUPA A)
4 x 50 slobodno (GRUPA A i B)
4 x 50 slobodno (mješovita štafeta roditelji,treneri,djeca 2 2)


    Zapisnik
15.07.2017. - ZG liga seniori-juniori - 10. kolo

ZG liga 10. kolo koja će se održati na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5 , 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
15.07.2017. (subota) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 7.30(45) sati-10.30 sati
 
10. kolo
100m leptir
200m prsno
200m slobodno
4x50m slobodno


    10. kolo
15.07.2017. - REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE - REGIJA 1

1. dio
1.7. 14:00

2. dio
8.7. 11:30

3. dio
8.7. 17:30

4. dio
15.7. 11:30

5. dio
15.7. 17:30

800m slobodno

1500m slobodno

50m prsno

100m leptir

200m leđno

200m slobodno

4x50m mješovito

50m leđno

400m mješovito

100m slobodno

200m prsno

4x100m mješovito

50m leptir

100m prsno

200m mješovito

4x50m slobodno

 

50m slobodno

400m slobodno

100m leđno

200m leptir

4x100m slobodno

• Plivač(ica) može nastupiti u maksimalno dvije discipline po dijelu programa.
• Klub može prijaviti maksimalno dvije štafete po dobnoj skupini.
• Kadeti(kinje) nemaju pravo nastupa u disciplini 1500m slobodno.
• Mlađi kadeti(kinje) nemaju pravo nastupa u disciplinama 200m leptir, leđno, prsno, slobodno, 400m mješovito, 800m/1500m slobodno te štafeti 4x100m mješovito.
• Početnici(e) nemaju pravo nastupa osim kao članovi mlađekadetske štafete, najviše dva početnika(ice) po štafeti.
• Mlađe-kadetsko prvenstvo je pojedinačno i ekipno – pehari za prve tri ekipe, posebno plivači i plivačice.
• Medaljama se nagrađuju dobne skupine kadeti i mlađi kadeti.


    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio    5. dio
14.-16.07.2017. - Opće i dobne kategorije - Istarska županija

    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio
08.-09.07.2017. - Zlatni medvjed 2017. - HPS Grand prix

Plivački klub Medveščak i ove je godine organizator tradicionalnog međunarodnog plivačkog mitinga

Zlatni medvjed

Od 8. do 9. srpnja natjecanje će na Bazenskom kompleksu Svetice ugostiti brojne svjetske i domaće plivačke zvijezde. Uz velik angažman sportskih djelatnika i plivačkih zaljubljenika te uz podršku Grada Zagreba natjecanje se održava 32. godinu za redom, a svake godine okuplja sve veći broj vrhunskih domaćih i svjetskih plivačica i plivača.
Ove godine očekuje se više od 100 stranih plivača (Velika Britanija, Poljska, Mađarska, Rumunjska, Slovenija, …) i više od 250 plivača iz ukupno 16 hrvatskih klubova.

SATNICA NATJECANJA:
KVALIFIKACIJE 09:00 (rasplivavanje 08:00)
FINALA 17:00 (rasplivavanje 16:00)



REZULTATI / RESULTS
Startne liste su dostupne 10 min prije početka / Start list 10 min before beginning

GP Poredak / GP Ranking

1. dan kvalifikacije / day 1 heats

Startna lista / Start list

100 slobodno M / freestyle M
200 slobodno Ž / freestyle W
50 prsno M / breaststroke M
100 prsno Ž / breaststroke W
400 mješovito M / ind. medley M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leđno M / backstroke M
50 leđno Ž / backstroke W
200 leptir M / butterfly M
200 mješovito Ž / ind. medley W
400 slobodno M / freestyle M
50 slobodno Ž / freestyle W
200 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
50 leptir M / butterfly M
800 slobodno Ž / freestyle W



1. dan finala / day 1 finals

Startna lista / Start list

100 slobodno M / freestyle M
200 slobodno Ž / freestyle W
50 prsno M / breaststroke M
100 prsno Ž / breaststroke W
400 mješovito M / ind. medley M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leđno M / backstroke M
50 leđno Ž / backstroke W
200 leptir M / butterfly M
200 mješovito Ž / ind. medley W
400 slobodno M / freestyle M
50 slobodno Ž / freestyle W
200 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
50 leptir M / butterfly M
800 slobodno Ž / freestyle W
2. dan kvalifikacije / day 2 heats

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
50 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
400 mješovito Ž / ind. medley W
100 leptir M / butterfly M
100 leđno Ž / backstroke W
50 leđno M / backstroke M
200 leptir Ž / butterfly W
200 mješovito M / ind. medley M
400 slobodno Ž / freestyle W
50 slobodno M / freestyle M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 leđno M / backstroke M
50 leptir Ž / butterfly W
1500 slobodno M / freestyle M



2. dan finala / day 2 finals

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
50 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
400 mješovito Ž / ind. medley W
100 leptir M / butterfly M
100 leđno Ž / backstroke W
50 leđno M / backstroke M
200 leptir Ž / butterfly W
200 mješovito M / ind. medley M
400 slobodno Ž / freestyle W
50 slobodno M / freestyle M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 leđno M / backstroke M
50 leptir Ž / butterfly W
1500 slobodno M / freestyle M


    Lista prijava
02.07.2017. - EUROPSKO JUNIORSKO PRVENSTVO, NETANYA (ISR)

MARIN MOGIĆ BRONČANI!

Marin Mogić je osvojio brončanu medalju na 800m slobodno na Europskom juniorskom prvenstvu (Netanya, ISR). Isplivao je novi apsolutni rekord Hrvatske 8:01.49

 

Od 28. lipnja do 2. srpnja održava se Europsko juniorsko prvenstvo u plivanju.

Ekipu hrvatske reprezentacije predstavljaju:

Alen Mosić (50m leđno i 100m leđno)
Marin Mogić (400m slobodno, 800m slobodno i 1500m slobodno)
Ognjen Marić (200m slobodno i 400m slobodno)
Kristofer Rogić (200m mješovito i 400m mješovito)
Marin Ercegović (50m slobodno i 100m slobodno)
Martina Andrašek (50m leđno, 100m leđno i 200m leđno)
Lorena Jerebić (50m leptir, 100m leptir i 200m leptir)
Jana Vranić (50m slobodno, 100m slobodno, 50m leptir i 100m leptir)

Sretno našim reprezentativcima!


    LIVE
01.-02.07.2017. - REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE - REGIJA 2

U subotu 01.07. i nedjelju 02.07.2017. godine na Bazenima Kantrida, kroz tri dijela natjecanja, održat će se Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne kategorije, kadete, mlađe kadete i početnike.

Raspored natjecanja:
1. dio subota ujutro: rasplivavanje u 08,00, natjecanje u 08,45 sati
2. dio subota popodne: rasplivavanje u 15,30 sati, natjecanje u 16,15 sati
3. dio nedjelja ujutro: rasplivavanje u 08,45 sati, natjecanje u 09,30 sati

    1. dio    2. dio    3. dio
01.-02.07.2017. - REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE - REGIJA 3

REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE REGIJA 3- DOBNE SKUPINE (ML.SENIORI-KADETI)

Natjecanje će se održati na PVC MLADOST, Jarunska 5, 50-metarski zatvoreni bazen sa 10 pruga.

01.07.2017. (subota ) rasplivavanje u 8.00, početak natjecanja u 9.00 sati-13.00 sati
01.07.2017.(subota) rasplivavanje u 16.00 , početak natjecanja u 17.00sati-21.00 sati
02.07.2017.(nedjelja) rasplivavanje u 8.00, početak natjecanja u 9.00 sati-13.00 sati
02.07.2017.(nedjelja) rasplivavanje u 16.00, početak natjecanja u 17.00 sati -21.00 sati

PROGRAM PRVENSTVA

1. dio

2.dio

3. dio

4.dio

200 slobodno

100 slobodno

200 leptir

400 slobodno

50 leptir

50 prsno

100 leđno

50 leđno

200 mješovito

200 leđno

400 mješovito

200 prsno

800 slobodno Ž

100 leptir

100 prsno

50 slobodno

1500 slobodno M

800 slobodno M

4x200 slobodno

4x100 mj

4X100 mj mix

1500 slobodno Ž

 

 

 

4X100 slobodno

 

 


    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio
01.-02.07.2017. - REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE - REGIJA 4

REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE, REGIJA 4, Seniorsko, mlađe seniorsko, juniorsko, mlađe juniorsko, kadetsko

Bazen ŠRC Sisak, 50 m, 10 pruga

Subota, 01. 07. 2017.
I dio  rasplivavanje 09:00, početak 10:00
II dio rasplivavanje 15:30, početak 16:00

Nedjelja, 02. 07. 2017.
III dio rasplivavanje 09:00, početak 10:00
IV dio rasplivavanje 15:30, početak 16:00

DELEGATSKI SASTANAK: : 01. 07. 2017. u 9:15 sati

Dodatne informacije možete dobiti na e-mail: sportsko.plivacki.klub@pk-sisak.hr ili na telefon 095 408 2121.


    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio
01.07.2017. - Otvorena ST Liga - proljeće 2017

U subotu 1. srpnja u 10:30h na 50m bazenu SC Poljud se održava 3. kolo Otvorene ST Lige za ml. kadete i početnike - proljeće 2017.

Otvorena ST Liga za ml. kadete i početnike - proljeće 2017

 

M 2007. i ml. / Ž 2008. i ml.

M 2005.-2006. / Ž 2006.-2007.

1. kolo
20. svibnja 2017.

 

 

 

100m leđno

100m slobodno

50m prsno

2. kolo
24. lipnja 2017.

 

 

 

100m leptir

50m slobodno

50m leđno

50m leptir

3. kolo
1. srpnja 2017.

50m leđno

50m slobodno

 

200m mješovito

 

100m prsno

200m slobodno

Termini su podložni promjeni uz prethodnu obavijest 

 


    1. kolo ml.    2. kolo ml.    3. kolo ml.
25.06.2017. - Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije - 3. dan

Završilo je 1.Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije u plivanju.
Treći dan natjecanja plivale su se discipline 800 slobodno za žene, 50 prsno m/ž, 200 leptir m/ž, 100 slobodno m/ž, 100 leđno m/ž, 1500 slobodno za muškarce i štafete 4x200 slobodno m/ž.

Na prvenstvu su postavljena dva rekorda. Juniorke ZPK-a (Jerebić, Sičaja, Dabetić, Miletić) postavile su novi juniorski rekord Hrvatske u vremenu 4:00,75. Slovenski plivač, Martin Bau, postavio je novi apsolutni rekord Slovenije s vremenom 3:50,28.

Plavalna sveza Slovenije i Hrvatski plivački savez napravili su odličan potez spojivši dva državna prvenstva u jedno zajedničko, jer se dobilo na atraktivnosti plivanja i većoj konkurenciji među natjecateljima. Nadamo se da će ovo natjecanje postati tradicija i da će nam se u budućnosti pridružiti plivači i plivačice iz susjednih zemalja u što većem broju.

Zahvaljujemo se PK PRIMORJE CO na domaćinstvu i odličnoj atmosferi na Kantridi!

POBJEDNICI U KATEGORIJI PRVENSTVO HRVATSKE

ŽENE:
800 slobodno - DORIS BEROŠ - 9:02,34
50 prsno - LANA DRAGOJEVIĆ - 33,02
200 leptir - EMA KRAJINOVIĆ - 2:30,87
100 slobodno -L. JURKOVIĆ PERIŠA- 58,61
100 leđno - SANJA JOVANOVIĆ - 1:04,76
4x200 slobodno - PRIMORJE - 8:47,92

MUŠKARCI:
50 prsno - NIKOLA OBROVAC - 27,91
200 leptir - FILIP ZELIĆ - 2:00,62
100 slobodno - MISLAV SEVER - 49,41
100 leđno - ANTON LONČAR - 55,77
1500 slobodno - GRGO MUJAN - 16:32,37
4x200 slobodno - MLADOST - 8:05,28


25.06.2017. - OTVORENO PRVENSTVO HRVATSKE I SLOVENIJE - REZULTATI


REZULTATI - REZULTATI - RESULTS


23.6.2017.




9:00




17:00


STARTNA LISTA - ŠTARTNA LISTA - START LIST
Heats Open
800m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
200m leđno-hrbtno-backstroke, W
Heats Open CRO SLO
200m leđno-hrbtno-backstroke, M
Heats Open CRO SLO
100m prsno-prsno-breaststroke, W
Heats Open CRO SLO
100m prsno-prsno-breaststroke, M
Heats Open CRO SLO
200m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
200m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
400m mješovito-mešano-medley, W
Heats Open CRO SLO
400m mješovito-mešano-medley, M
Heats Open CRO SLO
50m leptir-delfin-butterfly, W
Heats Open CRO SLO
50m leptir-delfin-butterfly, M
Heats Open CRO SLO
1500m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
4x100m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
4x100m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO


24.6.2017.




9:00




17:00


STARTNA LISTA - ŠTARTNA LISTA - START LIST
Heats Open
100m leptir-delfin-butterfly, W
Heats Open CRO SLO
100m leptir-delfin-butterfly, M
Heats Open CRO SLO
400m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
400m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
50m leđno-hrbtno-backstroke, W
Heats Open CRO SLO
50m leđno-hrbtno-backstroke, M
Heats Open CRO SLO
200m mješovito-mešano-medley, W
Heats Open CRO SLO
200m mješovito-mešano-medley, M
Heats Open CRO SLO
50m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
50m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
200m prsno-prsno-breaststroke, W
Heats Open CRO SLO
200m prsno-prsno-breaststroke, M
Heats Open CRO SLO
4x100m mješovito-mešano-medley, W
Heats Open CRO SLO
4x100m mješovito-mešano-medley, M
Heats Open CRO SLO


25.6.2017.




9:00




17:00


STARTNA LISTA - ŠTARTNA LISTA - START LIST
Heats Open
800m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
50m prsno-prsno-breaststroke, M
Heats Open CRO SLO
50m prsno-prsno-breaststroke, W
Heats Open CRO SLO
200m leptir-delfin-butterfly, M
Heats Open CRO SLO
200m leptir-delfin-butterfly, W
Heats Open CRO SLO
100m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
100m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
100m leđno-hrbtno-backstroke, M
Heats Open CRO SLO
100m leđno-hrbtno-backstroke, W
Heats Open CRO SLO
1500m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO
4x200m slobodno-prosto-freestyle, W
Heats Open CRO SLO
4x200m slobodno-prosto-freestyle, M
Heats Open CRO SLO

24.06.2017. - Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije - 2. dan

Na riječkom plivalištu Kantrida, završio je 2.dio Otvorenog prvenstva Hrvatske i Slovenije u plivanju. U današnjem programu natjecanja plivale su se sljedeće discipline: 100 leptir, 400 slobodno, 50 leđno, 200 mješovito, 50 slobodno, 200 prsno i 4x100 mješovito.

Ovaj, drugi dan, natjecanja donio nam je apsolutni rekord Slovenije za kojeg je zaslužan Martin Bau (FR) u disciplini 400m slobodno s rezultatom 3:50,28. Bio je ovo još jedan uspješan plivački dan. 

POBJEDNICI 2.DIJELA NATJECANJA U KATEGORIJI PRVENSTVA HRVATSKE 

ŽENE: 
100 leptir - DORA KOMIĆ - 1:04,18 
400 slobodno-MATEA SUMAJSTORČIĆ-4:23,25 
50 leđno - SANJA JOVANOVIĆ - 29,65 
200 mješovito - ANA MATKOVIĆ - 2:19,75 
50 slobodno - DORA KOMIĆ - 27,21 
200 prsno - ANA MATKOVIĆ - 2:39,50 
4X100 mješovito - PRIMORJE - 4:22,62 

MUŠKARCI: 
100 leptir - MISLAV SEVER - 54,10 
400 slobodno - FILIP ZELIĆ - 3:56,98 
50 leđno - M.KRCE RABAR - 26,68 
200 mješovito - IVAN CAPAN - 2:08,94 
50 slobodno - MISLAV SEVER - 22,61 
200 prsno - SAŠA GERBEC - 2:22,77 
4X100 mješovito - PRIMORJE - 3:53,57 


23.06.2017. - Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije - 1. dan

Završio je 1. dan Otvorenog prvenstva Hrvatske i Slovenije u plivanju.

Ovo je ujedno i prvo zajedničko Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije koje su u svrhu napretka hrvatskog i slovenskog plivanja zajedno organizirali Plavalna zveza Slovenije i Hrvatski plivački savez. Na natjecanju nastupa oko 200 plivačica i plivača iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Italije, Srbije i Bosne i Hercegovine.
Posljednja je ovo provjera prije FINA Svjetskog prvenstva u Budimpešti, a nekima i posljednja šansa da isplivaju normu za nadolazeće Svjetsko prvenstvo. 

U disciplini 1500 slobodno za plivačice, Doris Beroš (MS) postavila je novi rekord Hrvatske s rezultatom 17:19,82.

Pobjednici u danasnjim disciplinama su:
-u kategoriji Hrvatska žene
200 leđno - EDDA ŠKORIĆ - 2:21,71
100 prsno - KATJA ČIZMIN - 1:12,00
200 slobodno-MATEA SUMAJSTORČIĆ-2:04,68
400 mješovito - ANA MATKOVIĆ - 5:04,86
50 leptir - LORENA JEREBIĆ - 28,25
1500 slobodno - DORIS BEROŠ - 17:19,83 *RH
4X100 slobodno - PRIMORJE - 3:57,53

-u kategoriji Hrvatska muškarci
800 slobodno - GRGO MUJAN - 8:38,45
200 leđno - ANTON LONČAR - 2:00,32
100 prsno - IVAN CAPAN - 1:03,81
200 slobodno - FILIP ZELIĆ- 1:51,04
400 mješovito-KRISTIJAN STUNKOVIĆ- 4:37,82
50 leptir - BRUNO BLAŠKOVIĆ- 24,19
4X100 slobodno - PRIMORJE - 3:29,34

Pozdravljamo Vas do sutra.


20.06.2017. - OTVORENO PRVENSTVO HRVATSKE I SLOVENIJE

Ovog vikenda u Rijeci se održava Otvoreno Prvenstvo Hrvatske i Slovenije u plivanju. Ovo natjecanje je rezultat dogovora Plavalne zveze Slovenije i Hrvatskog plivačkog saveza, i služi kao posljednja provjera i selekcija natjecatelja za predstojeće FINA Svjetsko prvenstvo u Budimpešti.

Natjecanje se održava sa jutarnjim kvalifikacijama i popodnevnim finalnim utrkama.

 

 Petak

 Subota

 Nedjelja

Kvalifikacije 

9h

9h

 9h

Finala

17h

   17h

 17h

 


    Lista prijava
18.06.2017. - Primorje 2017 - Sv. Vid

U nedjelju, 18. lipnja na Bazenima Kantrida održati će se 30. po redu Međunarodni plivački miting "Primorje 2017-Sv. Vid" u povodu zaštitnika grada Rijeke.

Kategorije natjecatelja:

A grupa - M i Ž rođeni 2005. godine
B grupa - M i Ž rođeni 2006. godine
C grupa - M i Ž rođeni 2007. godine i mlađe.

Raspored i satnica:

1. dio
Rasplivavanje: 08,30 sati
Natjecanje: 09,30 sati

Discipline: 50 leptir (ABC), 100 leđno (AB), 50 prsno (ABC), 100 slobodno (AB), 200 mješovito (AB), 4 X 50 slobodno 2M 2Ž (C)

2. dio
Rasplivavanje: 15,00 sati
Svečano otvaranje:15,45 sati
Natjecanje: 16,00 sati

Discipline: 50 slobodno (osobe s invaliditetom), 8 x 50 mješovito (4 M 4Ž),100 leptir (AB), 50 leđno (ABC), 100 prsno (AB), 50 slobodno (ABC), te izvanredna štafeta 4 x 50 slobodno (2 plivača M/Ž dva roditelja ili trenera)

U prvoj disciplini popodnevnog programa 50 m slobodno nastupiti će naši dragi prijatelji iz Plivačkog kluba "Forca".


    1. dio    2. dio
17.06.2017. - Otvoreno prvenstvo Regije 1

Na 50m bazenu ŠC Poljud u subotu 17. lipnja se održava:

Otvoreno prvenstvo Regije 1

 

1. dio 17. lipnja 2017.
11:30h

 2 dio 17. lipnja 2017.
13:30h

50m leptir

400m slobodno

100m leđno

200m prsno

200m leptir

100m slobodno

50m prsno

 50m leđno

 200m slobodno

 100m prsno

 100m leptir

 200m leđno

 200m mješovito

 50m slobodno


    1. dio    2. dio
17.06.2017. - REGIONALNO PH, REGIJA 4, POČETNICI I MLAĐI KADETI

Subota, 17. 06. 2017. bazen ŠRC Sisak, 50 m, 10 pruga

I. dio  rasplivavanje 09:00, početak 10:00
II. dio rasplivavanje 15:30, početak 16:00

DELEGATSKI SASTANAK: 17. 06. 2017. u 9:15 sati

 

Dodatne informacije možete dobiti na e-mail: sportsko.plivacki.klub@pk-sisak.hr ili na telefon 095 408 2121.


    1. dio    2. dio
14.06.2017. - Preliminarna i konačna rang-lista za učenike-sportaše

Sukladno uputama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Hrvatski plivački savez je izradio preliminarnu rang-lista za učenike-sportaše koji se žele natjecati za upis u razredne odjele za sportaše u školskoj godini 2017/18.

Mjerila za određivanje sportske uspješnosti učenika-sportaša su:

  1. Ostvareni rezultati na listi najsvestraniji plivač HPS-a
  2. FINA bodovi u jednoj disciplini
  3. Nastup za reprezentaciju

Molimo sve klubove i/ili učenike sportaše da eventualne primjedbe i ispravke na preliminarnu listu dostave u Ured Saveza najkasnije do 19. lipnja.

Kako nismo primili primjedbe na preliminarnu rang listu, ista postaje konačna!


    Preliminarna lista    Konačna lista
12.06.2017. - Kvalificirani za Otvoreno PH - Rijeka

Molimo klubove da eventualne nepravilnosti prijave uredu Saveza.


    Kvalificirani za Otvoreno PH
10.-11.06.2017. - REGIONALNO PH RG3 - ML. KADETI I POČETNICI

Natjecanje će se održati na PVC MLADOST, Jarunska 5, 50-metarski zatvoreni bazen sa 10 pruga.

10.06.2017. (subota ) rasplivavanje u 7.00, početak natjecanja u 8.00 sati-12.30 sati
10.06.2017.(subota) rasplivavanje u 17.00 , početak natjecanja u 17.45sati-21.00 sati
11.06.2017.(nedjelja) rasplivavanje u 10.00, početak natjecanja u 10.30 sati -14.00 sati

*početnici 

Program 1

Program 2

Program 3

400 slobodno

200 slobodno*

100 slobodno

50 slobodno*

200 slobodno

100 slobodno *

100 prsno

50 prsno*

200 mješovito

50 leptir*

100 leptir

200 mješovito*

100 leđno

50 leđno*

50 leptir

100 leđno*

200 leđno

100 prsno*

200 prsno

4x100 mješovito

4x50 mj*

4x100 slobodno

4X100 slobodno*

4x100 mj mix

4x50 slobodno*

 


    1. dio    2. dio    3. dio
10.06.2017. - 7. MITING VODENOG LAVA

Plivački klub Varaždinske Toplice u subotu 10.06.2017. organizira

7. MITING VODENOG LAVA

Miting će se održati na vanjskom 50 m. bazenu hotela Minerva

Satnica natjecanja:

I. dio
- rasplivavanje u 9.00 sati
- početak natjecanja u 10.00 sati

II. dio
- rasplivavanje u 15.00 sati
- početak natjecanja u 15.30 sati


    Lista prijava    1. dio    2. dio
05.06.2017. - UPISI U ŠK. GODINU 2017./2018.

Upisi učenika u razredne odjele za sportaše (1. razred) u školskoj godini 2017./2018.


    Postupak
03.-04.06.2017. - 4. Mali Mornar - HPS Mini GP

Plivački klub  „Mornar – Split“ vas poziva na plivačko natjecanje

M A L I     M O R N A R

koji je uključen u HPS mini GRAND PRIX i održava se 3. i 4. lipnja 2017. na plivalištu ŠC bazeni POLJUD, Poljudsko šetalište bb, 21000 Split. Osim natjecatelja iz Hrvatske svoj nastup potvrdili su i natjecatelji iz Bosne i Hercegovine.

 


    Lista prijava    1. dio    2. dio
03.06.2017. - ZG liga seniori-juniori - 9. kolo

ZG liga Seniori-Juniori 9.kolo će se održati na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5, 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.

03.06.2017. (subota ) rasplivavanje u 7.00, početak natjecanja u 7.30 sati-11.00 sati

 

9.kolo

200m mješovito

100m slobodno

200m leđno

4x50m mješovito

 


    Zapisnik
27.05.2017. - HPS Grand Prix 19. Sisak

HPS Grand Prix 19. "Sisak"

Sisak, subota, 27. 05. 2017. - plivačko natjecanje „Sisak“ uključeno je u HPS Grand Prix sustav natjecanja 

KATEGORIJE:

žene
W 1: 1999. i starije
W 2: 2000. i 2001.
W 3: 2002. i 2003. 

muškarci
M 1: 1998. i stariji
M 2: 1999. i 2000.
M 3: 2001. i 2002. 

08:15 - DELEGATSKI SASTANAK
08:00 - 08:45 rasplivavanje
08:45 - 09:00 svečano otvaranje
09:00 - početak I. dijela natjecanja  

Nakon završetka I. dijela, stanka je 120 minuta
Rasplivavanje 30 minuta
Početak II. dijela natjecanja

TRENING: petak, 26. 05. 2017. od od 18:00 - 20:00 

Dodatne informacije možete dobiti na e-mail: sportsko.plivacki.klub@pk-sisak.hr ili na telefon 095 408 2121.


    Lista prijava    1. dio    2. dio
27.05.2017. - Rijeka `08


    1. dio    2. dio
27.05.2017. - ZG liga početnici (3. i 4. kolo)

ZG liga za početnike 3. i 4. kolo će se održati na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5 , 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.

27.05.2017. (subota ) rasplivavanje u 7.00, početak natjecanja u 7.30 sati-10.00 sati
27.05.2016. (subota ) rasplivavanje u 17.00, početak natjecanja u 17.30 sati-20.00 sati

 

3. kolo

4.kolo

200m slobodno

 200m mješovito

50m leptir

 50m prsno

100m leđno

 100m slobodno

4x50m slobodno m

 50m leđno

4x50m slobodno ž

 8x50m slobodno (4m 4ž)


    3. kolo    4. kolo
20.05.2017. - 3. SOVA KUP VINKOVCI

3. SOVA KUP VINKOVCI

Organizator : Vinkovački plivački klub
Datum : 20.05.2017. (subota)
Mjesto : Bazeni Lenije, H. D. Genschera 14 , 32100 Vinkovci 25 m / 6 staza

 

Kategorija

Muški

Ženske

A

2000. i stariji

 2001. i starije

B

2001. - 2002.

 2002. – 2003.

C

2003. - 2004.

 2004. – 2005.

D

2005. – 2006.

 2006. – 2007.

E

2007. i mlađi

 2008. i mlađe

 

Program natjecanja:

 Kategorije

50m leđno

C, D, E

100m leđno

A, B

50m leptir

C, D, E

100m leptir

A, B

50m prsno

C, D, E

100m prsno

A, B

100m mješovito

C, D, E

200m mješovito

A, B

50m slobodno

C, D, E

100m slobodno

A, B

4x50m slobodno

A, B, C, D, E


    Zapisnik
20.05.2017. - PROLJETNA LIGA 2017

U subotu, 20.5.2017. godine održat će se 4. kolo Proljetne lige 2017. Na rasporedu su slijedeće discipline:

200m slobodno
100m leđno
400m mješovito
50m leptir
800m slobodno Ž
800m slobodno M (kadeti)
1500m slobodno M

    Zapisnik
15.05.2017. - Ivan Varvodić počasni član LEN-a!

Na skupštini Europske plivačke federacije LEN, održane u Marseillu 13.5.2017. godine hrvatski sport i hrvatsko plivanje dobili su veliko priznanje.
 

Ivan Varvodić izabran je za počasnog člana Europske plivačke federacije.
 

Ivan Varvodić, koji trenutno obnaša dužnost predsjednika Hrvatskog plivačkog saveza, dugogodišnji je sportski djelatnik. U LEN federaciji odradio je dva mandata (8 godina) kao član LEN Biroa i jedan mandat kao član Tehničkog komiteta. Svojim radom i ostvarenim rezultatima zaslužio je nominaciju za ovo najviše priznanje u porodici europskih vodenih sportova što su jednoglasno potvrdili  svi delegati na LEN Skupštini u Marseillu.

 

Svojim dosadašnjim radom u  Hrvatskom plivačkom savezu Ivan Varvodić ostavio je dubok trag prije svega kao Direktor reprezentacija HPS-a u razdoblju od 1992-2007. Za vrijeme njegovog mandata hrvatski plivači osvojili su više od 200 medalja na svim velikim plivačkim natjecanjima od Alpe-Adria do Olimpijskih igara.


13.05.2017. - 8. Sv. Kvirin - HPS Mini Grand Prix

HPS Mini Grand Prix 8. "Sv. Kvirin", Sisak, subota, 13. 05. 2017. - plivačko natjecanje uključeno je u HPS Mini Grand Prix sustav natjecanja za mlađe kadete i kadete.

KATEGORIJE:
Djevojčice:
F 1: 2004.
F 2: 2005.
F 3: 2006. i 2007.

Dječaci:
M 1: 2003.
M 2: 2004.
M 3: 2005. i 2006.

08:15 - DELEGATSKI SASTANAK
08:00 - 08:45 rasplivavanje
08:45 - 09:00 svečano otvaranje
09:00 - početak I. dijela natjecanja

Nakon završetka I. dijela, stanka je 120 minuta

Rasplivavanje 30 minuta
Početak II. dijela natjecanja

NAPOMENA - ograničenja:
- 400 m slobodno, broj grupa ograničen je na 5 muških i 5 ženskih
- 800 m slobodno, broj grupa ograničen je na 4 muške i 4 ženske
- 400 m mješovito, broj grupa ograničen je na 4 muške i 4 ženske

Dodatne informacije možete dobiti na e-mail: sportsko.plivacki.klub@pk-sisak.hr ili na telefon 095 408 2121


    Lista prijava    1. dio    2. dio
06.-07.05.2017. - Grdelini sv. Duje 2017.




REZULTATI / RESULTS



Poredak / Ranking



6.5. 14:00h 1. dio / session 1


25m leptir M / butterfly M

25m leptir Ž / butterfly W

50m leptir M / butterfly M

50m leptir Ž / butterfly W

25m leđno M / backstroke M

25m leđno Ž / backstroke W

50m leđno M / backstroke M

50m leđno Ž / backstroke W

4x25m slobodno M / freestyle M

4x25m slobodno Ž / freestyle W

4x50m slobodno M / freestyle M

4x50m slobodno Ž / freestyle W

7.5. 9:00h 2. dio / session 2


25m prsno M / breaststroke M

25m prsno Ž / breaststroke W

50m prsno M / breaststroke M

50m prsno Ž / breaststroke W

25m slobodno M / freestyle M

25m slobodno Ž / freestyle W

50m slobodno M / freestyle M

50m slobodno Ž / freestyle W

4x25m mješovito M / ind. medley M

4x25m mješovito Ž / ind. medley W

4x50m mješovito M / ind. medley M

4x50m mješovito Ž / ind. medley W












PK Grdelin je organizator Grdelina sv. Duje, 14. međunarodnog plivačkog natjecanja za najmlađe plivačice i plivače (do 11 godina starosti).

Natjecanje je na 25m bazenu Poljud 6. svibnja u 1400 i 7. svibnja u 900.


    Stranice natjecanja    Lista prijava
06.-07.05.2017. - ZLATNI ORLANDO

PK JUG je domaćin međunarodnog plivačkog mitinga Zlatni Orlando. Prijavljeno je 360 natjecatelja iz 27 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Crne Gore, Kosova i Srbije.

Natjecanje se održava u tri dijela. Prvi dio počinje u subotu u 15.00h, drugi dio u nedjelju u 9.00h, a treći u 16.00h. Na programu je ukupno 16 pojedinačnih disciplina u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Natjecatelji su razvrstani u pet uzrasnih kategorija, a organizator je pripremio posebne nagrade za najuspješnije pojedince u svakoj kategoriji.


    Lista prijava    1. dio    2. dio    3. dio
06.05.2017. - ZG liga seniori-juniori - 8. kolo

ZG liga - 8. kolo će se održati na Bazenu Utrina, Kombolova , 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
06.05. 2017. (subota) rasplivavanje u 7.00, početak natjecanja u 7.30 sati-10.00 sati

8. Kolo
400m slobodno
100m prsno
50m leptir
4x50m slobodno


    8. kolo
29.04.2017. - PROLJETNA LIGA 2017

U subotu, 29.4.2017. godine održat će se 3. kolo Proljetne lige 2017. Na rasporedu su slijedeće discipline:

50m leđno
100m prsno
200m mješovito
800m slobodno Ž
800m slobodno M (kadeti)
1500m slobodno M


    Zapisnik
29.04.2017. - ZG liga seniori-juniori - 7. kolo

Zg liga 7. kolo će se održati na Bazenu Utrina, Kombolova , 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
29. 04. 2017 (subota) rasplivavanje u 7.00, početak natjecanja u 7.30 sati-11.00 sati

7.kolo
800m slobodno
100m leđno
50m slobodno
4x50m mješovito


    7. kolo
29.04.2017. - 16. LIMA KUP 2017.
Plivački Klub "Osijek Žito", u subotu, 29.4.2017. godine na Gradskim bazenima u Osijeku organizira tradicionalini 

16. LIMA KUP 2017.

natjecanje za limače, najmlađe dobne skupine plivača.
 
Satnica natjecanja.
- rasplivavanje u 10 sati
- početak natjecanja u 11 sati

    Lista prijava    Zapisnik
22.-23.04.2017. - 16. PLIVAČKI MITING ZPK 2017 - HPS GRAND PRIX

PROGRAM NATJECANJA

22.4.2017. subota       23.4.2017. nedjelja
14.00 rasplivavanje        8.00 rasplivavanje
15.00 natjecanje            9.00 natjecanje

Sve su grupe finalne 

100 slobodno muški    100 slobodno ženske
200 slobodno ženske   200 slobodno muški
50 prsno muški            50 prsno ženske
100 prsno ženske         100 prsno muški
400 mješovito muški   400 mješovito ženske
100 leptir ženske         100 leptir muški
100 leđno muški          100 leđno ženske
50 leđno ženske           50 leđno muški
200 leptir muški          200 leptir ženske
200 mješovito ženske 200 mješovito muški
400 slobodno muški    400 slobodno ženske
50 slobodno ženske     50 slobodno muški
200 prsno muški          200 prsno ženske
200 leđno ženske         200 leđno muški
50 leptir muški            50 leptir ženske
800 slobodno ženske   1500 slobodno muški (2 grupe prema prijavljenom vremenu)

KATEGORIJE :

MLAĐI JUNIORI:           2002/2003 - Ž      2001/2002 - M
JUNIORI:                     2000/2001 - Ž      1999/2000 - M
SENIORI:                     1999 i stariji - Ž    1998 i stariji - M


    Lista prijava    1. dio    2. dio
22.-23.04.2017. - MITING KORKYRA 2017

MITING KORKYRA 2017

KORČULA 22. - 23.04.2017.

Organizator natjecanja:
KPK Korčula, Šetalište Frana Kršinića 15, 20260 Korčula
Mob : 385981607607 ( tajnica Žana Franić ) E-mail: korculanski.plivacki.klub@du.t-com.hr

Mjesto održavanja:
Gradski bazen “ GOJKO ARNERI “ KORČULA , zatvoreni 25m bazen

Mjerenje:
elektroničko, mjerni sustav COLORADO

SUBOTA (22.04.2017) - 1. DIO
Rasplivavanje u 15:00 sati
Otvaranje mitinga (defile) u 15:45 h
Početak natjecanja u 16:00 sati
NEDJELJA (23.04.2017) - 2. DIO
Rasplivavanje u 08:00 sati
Početak natjecanja u 09:00 sati
 
25 LEPTIR - POČETNICI
100 LEĐNO - ML. KADETI
25 PRSNO - POČETNICI
100 SLOBODNO - ML. KADETI
100 MJEŠOVITO - POČETNICI
50 LEPTIR - ML. KADETI
50 LEĐNO - POČETNICI
100 PRSNO - ML. KADETI
50 SLOBODNO - POČETNICI
200 SLOBODNO - ML. KADETI

 


    1. dio    2. dio
08.-09.04.2017. - 14. Festival plivanja

Ovaj vikend 08.-09.04.2017, na plivalištu „Svetice“, PK Dubrava je domaćin 6. postaje HPS MINI GRAND PRIX natjecanja. Bit će ovo dvodnevno druženje najboljih plivačica i plivača iz cijele Hrvatske u kategorijama kadeta i mlađih kadeta. Radujemo se uzbudljivom plivačkom vikendu i rezultatima naših plivača.

Najbolja tri plivača i plivačice u svakoj će disciplini i kategoriji biti nagrađeni prigodnim medaljama "Festival plivanja", dok će najuspješniji natjecatelji u svakoj kategoriji, temeljem zbroja velikih HPS bodova iz 4 discipline natjecanja (2 iz subote, 2 iz nedjelje) na završnoj svečanosti proglašenja primiti prigodne pehare za pobjednike natjecanja. ...vidimo se na „Sveticama“!!!


Subota 08.04.2017. rasplivavanje od 12:00, početak natjecanja je u 12:45
Nedjelja 09.04.2017. rasplivavanje od 8:45, početak natjecanja je u 9:30

Stranice natjecanja


    Lista prijava    1. dio    2. dio
01.04.2017. - Plivaton Regije 1

Na 25m bazenu Poljud, u subotu 1. travnja u 1200 održava se Plivaton Regije 1.

Program i termin natjecanja:

Subota 1.4.2017.

100m mješovito Ž

100m mješovito M

25m leđno Ž

25m leđno M

25m prsno Ž

25m prsno M

25m slobodno Ž

25m slobodno M

25m leptir Ž

25m leptir M

4x50m slobodno Ž

4x50m slobodno M


    Zapisnik
01.04.2017. - PROLJETNA LIGA 2017

U subotu, 1.4.2017. godine održat će se 2. kolo Proljetne lige 2017. Na rasporedu su slijedeće discipline:

50m slobodno,
200m prsno,
100m leptir,
400m slobodno

Rasplivavanje je u 8,00 sati, natjecanje u 8,45 sati.


    Zapisnik
25.-26.03.2017. - 10. Plivački miting Žabac 2017.

HAPK Mladost na zatvorenom bazenu Sportskog parka Mladost organizira 10. Plivački miting "Žabac 2017" (25.-26.03.2017.), za kadete i mlađe kadete, što je ujedno i peta postaja HPS mini GRAND PRIX-a u sezoni 2016/2017.

Satnica natjecanja:
25.03.2017. (subota) rasplivavanje u 16.00 sati, početak natjecanja u 16.30 sati
26.03.2017. (nedjelja) rasplivavanje u 08.30 sati, početak natjecanja u 09.00 sati

Prijave LENED-om do 22.03.2017. (srijeda). Lista prijava biti će objavljena 23.03.2017. na stranicama HPS-a i plivači koji nisu ušli u poredak na limitiranim disciplinama imati će mogućnost dodatne prijave na neku drugu disciplinu. Odjave zaključno sa 24.03.2017. do 20.00 sati (petak)


    Stranica natjecanja    Lista prijava    1. dan    2. dan
23.03.2017. - SUSRET REPREZENTACIJA CRO-SLO-SRB-BIH

25.-26.03.2017, Banja Luka

U Banja Luci, na Gradskom olimpijskom bazenu, održat će se tradicionalni međunarodni  susret reprezentacija Hrvatske, Slovenije, Srbije i Bosne i Hercegovine u organizaciji Plivačkog saveza Bosne i Hercegovine.

Prvi ovakav susret održao se od 1992.godine u slovenskim Dolenjskim toplicama u sastavu Hrvatske i Slovenije. 2012. godine, na susretu u Splitu, pridružuje se i reprezentacija Srbije, a potom i reprezentacija Bosne i Hercegovine, u Beogradu 2014. godine. Prvih godina na natjecanju su sudjelovale samo mlađe dobne skupine, a od 2016. su im se pridružili seniori, te su ovom natjecanju dali dodatnu atraktivnost.

Boje naše Hrvatske branit će 72 plivačica i plivača.Reprezentacije nastupaju u tri dobne skupine: ml.juniori, juniori i seniori.

Prvi dio natjecanja počinje u subotu u 16 sati sa sljedećim rasporedom:

4x100 mješovito MIX
50 slobodno
50 prsno
100 leptir
200 slobodno
100 leđno
200 prsno
200 mješovito
1500 slobodno
800 slobodno
4x100 slobodno

Drugi dio natjecanja počinje u nedjelju u 10 sati s programom:

4x100 slobodno MIX
50 leptir
50 leđno
100 slobodno
100 prsno
200 leptir
200 leđno
400 slobodno
400 mješovito
4x100 mješovito

Na prošlogodišnjem susretu naša reprezentacija zauzela je 2.mjesto iza reprezentacije Slovenije, a ispred reprezentacija Srbije  i BiH. Našim reprezentatiivcima želimo da se vrate sa što boljim plasmanom i rezultatima.


18.03.2017. - 1. OTVORENO PRVENSTVO REGIJE 1 U SPRINTU - SPLIT 2017.

U subotu 18. ožujka se na bazenima ŠC Poljud, Split održava:

1. OTVORENO PRVENSTVO REGIJE 1 U SPRINTU - SPLIT 2017.

Jutarnji dio se pliva u 25m bazenu, a popodnevni u 50m. 

1. dio (25m) 11:00

2 dio (50m) 16:00

4x50m slobodno
50m leptir
50m leđno
50m prsno
50m slobodno
4x50m mješovito
4x50m slobodno
50m leptir
50m leđno
50m prsno
50m slobodno
4x50m mješovito

 


    1. dio (25m)    2. dio (50m)
18.-19.03.2017. - Miting sv. Patrika 2017.

PK Novi Zagreb organizator je 13. plivačkog natjecanja za najmlađe ˝Miting sv. Patrika 2017˝, mitinga posvećenom zaštitniku kluba, sv. Patriku i najmađoj populaciji plivača/ ica u RH. Osnovna ideja organizacije takvog tipa natjecanja je popularizacija plivanja kod najmlađe populacije plivača/ ica i njihova priprema za neka buduća velika natjecanja.

Program se odvija u 2 dana (programa):

dana 18.03.2017, subota od 13.00h
dana 19.03.2017, nedjelja od 08.40h

Prijave natjecatelja počinju dana 13.03.2017. (ponedjeljak) i vrše se isključivo preko Leneda, a završavaju nakon popunjenja broja od 700 natjecatelja/ ica (limit) ili dana 16.03. (četvrtak, do 20.00 sati).

Nagrade su brojne kao i svake godine (njih 120) i djele se:

- prva tri natjecatelja (m/ž) u ukupnom poretku dobivaju pehare PK Novi Zagreb,
- prva tri natjecatelja (m/ž) u kategoriji i disciplini dobivaju medalje,
- prve tri štafete primaju pehare PK Novi Zagreb


    Propozicije natjecanja    Lista prijava    1. dan    2. dan
13.03.2017. - Primorje i Mladost ekipni prvaci Hrvatske za 2017!

Završilo je Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju.

U A dijelu natjecanja za žene zasluženu pobjedu i obranu prošlogodišnjeg naslova odnijele su djevojke iz Primorja sa 18070 bodova. Drugo mjesto osvojile su cure iz ZPK sa osvojenih 17897 bodova, a treće su djevojke iz Dubrave sa 17643 bodova.

Kod muškaraca u A dijelu natjecanja pobijedila je ekipa Mladosti sa 19465 bodova i obranila prošlogodišnji naslov pobjednika. Drugo mjesto pripalo je dečkima iz Medveščaka sa osvojenih 18929 bodova, a treći su momci iz Dubrave sa 18355 bod.

Začelje A tablice zauzele su plivačice iz Siska Janaf sa osvojenih 14872 boda i plivači iz Nevere sa 15687 bodova. Ova dva kluba svoje mjesto u A dijelu natjecanja za sljedeću sezonu morat će ustupiti pobjednicima u B dijelu natjecanja Ekipnog prvenstva Hrvatske. Tako će cure iz Osijek Žita sa zasluženom pobjedom u B dijelu natjecanja i osvojenih 15957 bodova sljedeću sezonu nastupiti u probranom društvu osam najboljih klubova u Hrvatskoj. Kod dečkiju, ta će čast pripasti ekipi Igre sa osvojenih 16811 bodova i prvim mjestom u B dijelu natjecanja.

Još jednom  posebne čestitke upućujemo curama iz ZPK za postavljanje novog juniorskog državnog rekorda u štafeti 4x200 slobodno s vremenom 8:47.82. Bravo Anđela, Nika, Lorena i Kristina!

I za sam kraj, zahvaljujemo svim plivačicama, plivačima, trenerima, sucima i publici na divnoj atmosferi i odličnom plivačkom vikendu na Sveticama. Radujemo se sljedećem susretu!


    1. dio    2. dio    3. dio
12.03.2017. - Nakon prvog dana Mladost i Primorje u vodstvu

Nakon završetka prvog dana Ekipnog prvenstva Hrvatske u plivanju bodovno stanje u A i B dijelu natjecanja je očekivano tijesno.

U A dijelu natjecanja za muškarce, u vodstvu je ekipa HAPK Mladosti sa 13553 boda. Slijede je Medveščak sa 13191 bod i Dubrava sa 12656 boda. Na začelju tablice, u borbi za opstanak, vodi se tijesna borba za bodove između Rijeke i Nevere. Kod ženskog dijela A natjecanja, cure iz Primorja su u vodstvu sa 12568 bodova. U stopu ih prate djevojke iz ZPK sa 12296 i Dubrave sa 12216 bodova. Na donjem dijelu tablice su cure iz Siska Janaf.

U B dijelu natjecanja, u muškoj kategoriji, u borbi za prvo mjesto i ulazak u A dio natjecanja vodi ekipa Igre sa 11773 boda. Prati ih ekipa  Šibenika  sa 11250 bodova i Sisak janaf sa 11035 bodova.

U ženskom dijelu B natjecanja, ekipa Osijeka je u vodstvu sa 11206 bodova i pliva prema A dijelu natjecanja. Djevojke iz Jadrana su trenutno na drugoj poziciji sa 10928 bodova, a treće su cure iz Medveščaka sa 10868 bodova.

Posebne čestitke juniorkama ZPK (Sičaja, Dabetić, Jerebić, Miletić)  na državnom rekordu u štafeti 4x200 slobodno s rezultatom 8:47.82. Bravo cure!

 

Bodovna stiska, rekordi i borba za što bolji plasman ekipa učinit će 3. dio natjecanja još zanimljivijim.


    Rezultati
11.-12.03.2017. - Ekipno A i B Prvenstvo Hrvatske

Ovogodišnje Ekipno A i B prvenstvo Hrvatske održat će se u novom terminu, 11.-12.ožujka 2017. u Zagrebu, na bazenu  „Svetice“. Osim novog termina održavanja natjecanja, novost je i da će se natjecanje održati u 50 metarskom bazenu.

Na posljednjem A Ekipnom prvenstvu Hrvatske, pobjedu u muškoj konurenciji odnijeli su plivači iz  Mladosti i iza sebe u tijesnoj borbi za bodove ostavili ekipe Dubrave i ZPK. Kod plivačica, također u bodovnoj stisci, pobjedničko postolje zauzele su plivačice Primorja  ispred plivačica ZPK i Dubrave. Zanimljivo  je bilo i u B natjecanju gdje su pobjedili plivači iz Rijeke i plivačice iz Grdelina, te su svojim plasmanom  izborili ovogodišnje natjecanje u A prvenstvu.  

 Sve ovo dovoljan je razlog da ljubitelji plivanja ponovo dođu i budu dio uzbudljive atmosfere koju  borbenim duhom i pozitivnom energijom  naprave naši najbolji plivači i plivačice u borbi za svoje ekipe. Radujemo  još jednom plivačkom vikendu!

 

1.DIO:  11.03.2017.
subota,  9:00   

2.DIO:  11.03.2017,
subota, 17:00

3.DIO:  12.03.2017.
nedjelja, 9:00

50 slobodno
400 slobodno
100 prsno
100 leđno
200 mješovito
4 x 200 slobodno

100 slobodno
200 leđno
200 leptir
800/1500 slobodno
4 x 100 mješovito

200 slobodno
200 prsno
100 leptir
400 mješovito
4 x 100 slobodno


    Lista prijava    REZULTATI
04.03.2017. - PROLJETNA LIGA 2017

1. KOLO PROLJETNE LIGE, Rijeka 50m bazen

50m prsno
200m leđno
100m slobodno
200m leptir


    Zapisnik
03.03.2017. - 17th FINA World Masters Championships 2017 - Budapest (HUN)

Dragi Veterani,
zadovoljstvo nam je obavijestiti Vas da su otvorene prijave/registracije za:

17th FINA World Masters Championships 2017 – Budapest (HUN)
(plivanje je na rasporedu od 14.-20.08.)

Registracije/Prijave za FINA World Masters Championships su individualne.

Svaki natjecatelj mora kreirati svoj korisnički račun i prijaviti se u FINA General Management Sistem-u (FINA GMS) Public Portal preko linka https://registration.fina.org

Zadnji rok za prijavu je 29.06. 2017, 23.59 GMT

  • Svi koji žele nastupiti moraju se registrirati/prijaviti i platiti startninu do 29.06.2017. (upute potražite u priloženim dokumentima)
  • Oni koji ne plate startninu/prijavu neće se naći u sustavu za ovo natjecanje.
  • Registracije/prijave neće se uzimati u obzira poslije 29.06.2017.
  • Promjene u prijavama neće se uzimati u obzir poslije  29.06.2017.

Budući da se očekuje veliki broj natjecatelja, FINA može u bilo kojem trenutku zatvoriti prijave za pojedine discipline kako bi se osigurala kvaliteta samog natjecanja. Iz tog razloga predlažemo svim zainteresiranima da se čim prije registriraju i prijave preko FINA sustava.

Sve informacije o FINA World Masters Championships, možete pronaći na stranici: http://masters.fina-budapest2017.com/en

Najčešća pitanja o ovom natjecanju nalaze se na stranici http://masters.fina-budapest2017.com/en/frequently-asked-questions

Za dodatne informacije slobodno kontaktirajte organizatora putem e-pošte masters@fina-budapest2017.com


    Kvalifikacijske norme
25.02.2017. - ZG liga seniori-juniori - 6. kolo

Zg liga seniori-juniori 6. kolo će se održati na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5 , 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
25.02.2017. (subota) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 7.30(45) sati-11.00 sati

6. kolo
200 mješovito
100 slobodno
200 leđno
4x50 slobodno


    6. kolo
25.02.2017. - Otvorena ST Liga
U subotu 25. veljače na 25m zatvorenom bazenu ŠC Poljud održat će se 3. kolo Otvorene ST Lige za ml. kadete i početnike s početkom u 10:00h.

Otvorena ST Liga - jesen 2016.

 1. kolo 15. listopada 2016. 

 400m slobodno, 200m prsno, 100m mješovito

 2. kolo 5. studenog 2016.

 100m leđno, 200m slobodno, 200m leptir

 3. kolo 26. studenog 2016.

 50m leđno, 100m slobodno, 400m mješovito

 4. kolo 3. prosinca 2016..

 50m leptir, 100m prsno, 200m leđno

 5. kolo 21. siječnja 2017.

 50m slobodno, 50m prsno, 100m leptir, 200m mješovito 

Termini su podložni promjeni uz prethodnu obavijest

 

Otvorena ST Liga za ml. kadete i početnike - jesen 2016.

 

 M 2007. i ml. / Ž 2008. i ml.

M 2005.-2006. / Ž 2006.-2007.

1. kolo
12. studenog 2016.

25m noge slobodno

 

25m leđno

50m leđno

50m prsno

100m prsno

100m slobodno

2. kolo
21. siječnja 2017. 

25m noge slobodno

 

25m slobodno

400m slobodno

50m leđno

50m prsno

100m mješovito

 3. kolo
25. veljače 2017.

25m noge slobodno

 

25m prsno

50m leptir

25m leptir

100m leđno

50m slobodno

Termini su podložni promjeni uz prethodnu obavijest


    Propozicije    1.    2.    1. ml.    3.    4.    2. ml.    5.    3. ml.
18.-19.02.2017. - Kup Regije 1

Ovaj vikend se na 50m bazenu ŠC Poljud održava 1. Kup Regije 1.

Natjecanje je ekipno, za klub se po disciplini boduju najbolji plivač(ica) u općoj kategoriji i u kategoriji kadet(kinja)a.
Ekipni poredak se formira zajedno (i plivačice i plivači).

Program natjecanja:

 1. dio 18.2.2017. 11:00h 

 2. dio 18.2.2017. 17:00h 

 3. dio 19.2.2017. 9:00h 

50m slobodno

100m slobodno

200m slobodno

400m slobodno

200m leđno

200m prsno

100m prsno

200m leptir

100m leptir

100m leđno

800m/1500m slobodno

400m mješovito

200m mješovito

4x100m mješovito

4x100m slobodno

4x100m mješovito mixed

 

 


    Lista prijava    1. dio    2. dio    3. dio
18.02.2017. - ZG liga seniori-juniori - 5. kolo

ZG liga seniori-juniori (5. kolo) održati će se na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5, 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
18.02.2017. (subota) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 7.30(45) sati-11.00 sati

5. kolo
400m mješovito
50m prsno
200m leptir
4x50m mješovito


    5. kolo
17.-19.02.2017. - Opće županijsko prvenstvo Istarske županije

Županijsko prvenstvo odvijati će se u Valbandonu u petak popodne, subotu cijeli dan i nedjelju ujutro.

Kategorije:

    PLIVAČICE PLIVAČI
POČETNICI A 2008. i mlađi 2007. i mlađi
MLAĐI KADETI B 2006. – 2007. 2005. – 2006.
KADETI C 2004. – 2005. 2003. – 2004.
MLAĐI JUNIORI D 2002. – 2003. 2001. – 2002.
JUNIORI E 2000. – 2001. 1999. – 2000.
MLAĐI SENIORI F 1998. – 1999. 1997. – 1998.
SENIORI G apsolutno apsolutno

 

Program:

I DIO (petak poslijepodne) – 18,00 rasplivavnje, 18,30 natjecanje

400 mješovito (C,D,E,F,G)
800 slobodno (B,C,D,E,F,G)

II DIO (subota ujutro) – 07,45 rasplivavanje, 08,30  natjecanje

50 slobodno (sve kategorije)
50 leđno (sve kategorije)
4 x 50 slobodno (A,B)
200 mješovito (B,C,D,E,F,G)
100 leđno (B,C,D,E,F,G)
400 slobodno (B,C,D,E,F,G)

III DIO (subota poslijepodne) – 15,00 rasplivavanje, 15,30  natjecanje

50 prsno (sve kategorije)
50 leptir (sve kategorije)
200 prsno (B,C,D,E,F,G)
200 leptir (B,C,D,E,F,G)
100 slobodno (B,C,D,E,F,G)
4 x 100 slobodno (B,C,D,E,F,G)

IV DIO (nedjelja ujutro) – 07,45 rasplivavanje, 08,30 natjecanje

200 slobodno (B,C,D,E,F,G)
100 prsno (B,C,D,E,F,G)
100 leptir (B, C,D,E,F,G)
200 leđno (B, C,D,E,F,G)
100 mješovito (B,C,D,E,F,G)
4 x 100 mješovito (B,C,D,E,F,G)


    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio
11.-12.02.2017. - Prvenstvo Hrvatske za kadete


REZULTATI / RESULTS

Poredak / Ranking

11.2. 10:00h

Startna lista / Start list

400 slobodno Ž / freestyle W
400 slobodno M / freestyle M
100 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
200 leđno M / backstroke M
200 mješovito Ž / ind. medley W
20o mješovito M / ind. medley M
4x100 slobodno Ž / freestyle W
4x100 slobodno M / freestyle M



11.2. 17:00h

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
100 slobodno M / freestyle M
200 leptir Ž / butterfly W
200 leptir M / butterfly M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 prsno M / breaststroke M
800 slobodno Ž / freestyle W
800 slobodno M / freestyle M
4X100 mješovito MIX / medley MIX
12.2. 10:00h

Startna lista / Start list

200 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
100 leđno Ž / backstroke W
100 leđno M / backstroke M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leptir M / butterfly M
400 mješovito Ž / ind. medley W
400 mješovito M / ind. medley M
4X100 mješovito Ž / medley W
4X100 mješovito M / medley M



    Lista prijava
11.-12.02.2017. - Victoria-Primorje 2017.

Ovog vikenda na Bazenima Kantrida održati će se 9.Međunarodni plivački miting "Victoria-Primorje" koje je ujedno i treće natjecanje iz HPS sustava natjecanja. Prijavljeno je ukupno 543 plivačice i plivača iz 54 kluba iz Slovenije, BIH, Italije, Mađarske, Bugarske, Švedske, Hrvatske te jedna plivačica sa Filipina.

Miting se održava u dva dana kroz dva dijela i to 09,00 sati kvalifikacijska te 17,00 sati sa finalnim trkama. A finale plivaju 10 najbržih po isplivanim vremenima – apsolutna kategorija, B finale otvoreno je za nastup najbolji juniora i mlađih juniora dok je C finale otvoreno samo za najbolje mlađe juniore.

Svečano otvaranje mitinga je u u subotu u 16,45 sati.



REZULTATI / RESULTS
Startne liste su dostupne 10 min prije početka / Start list 10 min before beginning

GP Poredak / GP Ranking

11.2. 09:00h kvalifikacije / heats

Startna lista / Start list

100 slobodno M / freestyle M
200 slobodno Ž / freestyle W
50 prsno M / breaststroke M
100 prsno Ž / breaststroke W
400 mješovito M / ind. medley M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leđno M / backstroke M
50 leđno Ž / backstroke W
200 leptir M / butterfly M
200 mješovito Ž / ind. medley W
400 slobodno M / freestyle M
50 slobodno Ž / freestyle W
200 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
50 leptir M / butterfly M
800 slobodno Ž / freestyle W



11.2. 17:00h finala / finals

Startna lista / Start list

100 slobodno M / freestyle M
200 slobodno Ž / freestyle W
50 prsno M / breaststroke M
100 prsno Ž / breaststroke W
400 mješovito M / ind. medley M
100 leptir Ž / butterfly W
100 leđno M / backstroke M
50 leđno Ž / backstroke W
200 leptir M / butterfly M
200 mješovito Ž / ind. medley W
400 slobodno M / freestyle M
50 slobodno Ž / freestyle W
200 prsno M / breaststroke M
200 leđno Ž / backstroke W
50 leptir M / butterfly M
800 slobodno Ž / freestyle W
12.2. 09:00h kvalifikacije / heats

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
50 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
400 mješovito Ž / ind. medley W
100 leptir M / butterfly M
100 leđno Ž / backstroke W
50 leđno M / backstroke M
200 leptir Ž / butterfly W
200 mješovito M / ind. medley M
400 slobodno Ž / freestyle W
50 slobodno M / freestyle M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 leđno M / backstroke M
50 leptir Ž / butterfly W
1500 slobodno M / freestyle M



12.2. 17:00h finala / finals

Startna lista / Start list

100 slobodno Ž / freestyle W
200 slobodno M / freestyle M
50 prsno Ž / breaststroke W
100 prsno M / breaststroke M
400 mješovito Ž / ind. medley W
100 leptir M / butterfly M
100 leđno Ž / backstroke W
50 leđno M / backstroke M
200 leptir Ž / butterfly W
200 mješovito M / ind. medley M
400 slobodno Ž / freestyle W
50 slobodno M / freestyle M
200 prsno Ž / breaststroke W
200 leđno M / backstroke M
50 leptir Ž / butterfly W
1500 slobodno M / freestyle M



    Lista prijava 1. dan    Lista prijava 2. dan
11.-12.02.2017. - REGIONALNO PRVENSTO HRVATSKE - REGIJA 3, POČETNICI

REGIONALNO PRVENSTO HRVATSKE, POČETNICI, BAZEN PVC, 25 metarski bazen, 8 pruga

11.02. 2017. (subota) rasplivavanje u 8.00, početak natjecanja 8.30-11.00 sati
11.02. 2017. (subota) rasplivavanje u 17.00, početak natjecanja 17.30-20.00 sati
12.02.2017. (nedjelja) rasplivavanje u 10.00, početak natjecanja u 10.30-13.00 sati

 50 slobodno

100 slobodno

200 slobodno

100 mješovito

50 leđno

50 prsno

50 leptir

100 prsno

100 leđno

4x100 slobodno

4x50 mješovito

4x50 slobodno


    1. dio    2. dio    3. dio
30.01.2017. - Isplivani granični rezultati i liste uspješnosti plivača

Isplivani granični rezultati za nastup na državnim prvenstvima i liste uspješnosti plivača u skladu s novim propozicijama HPS-a bit će 1. veljače javno dostupni na našim web stranicama.


    Kvalificirani za Kad PH    MLK Ž    KAD Ž    MLJ Ž    MLK M    KAD M    MLJ M
28.-29.01.2017. - Kadetsko i ml. kadetsko regionalno prvenstvo - Regija 1
1. dio 28.1. 10:30 2 dio 28.1. 17:30 3. dio 29.1. 9:00 4 dio 29.1. 16:00
50m prsno
100m leptir
200m leđno
100m mješovito
200m slobodno
4x50m mješovito
50m leđno
400m mješovito
100m slobodno
200m prsno
4x100m mješovito
50m leptir
100m prsno
200m mješovito
4x50m slobodno
800m slobodno
50m slobodno
400m slobodno
100m leđno
200m leptir
4x100m slobodno

Natjecanje se odvija na 25m zatvorenom bazenu ŠC Poljud.

• Plivač(ica) može nastupiti u maksimalno dvije discipline po dijelu programa.
• Klub može prijaviti maksimalno dvije štafete po dobnoj skupini.
• Mlađi kadeti(kinje) nemaju pravo nastupa u disciplinama 200m leptir, leđno, prsno, slobodno, 400m mješovito, 800m slobodno.
• Početnici(e) imaju pravo nastupa kao članovi štafeta i u disciplinama dionica 50m, najviše šest početnika(ica) ukupno (plivačice i plivači zajedno) po klubu.
• Medaljama se nagrađuju dobne skupine kadeti i mlađi kadeti.


    Lista prijava    1. dio    2. dio    3. dio    4. dio
28.-29.01.2017. - Regionalno prvenstvo za kadete, ml. kadete i početnike - Regije 2

U subotu, 28.1. i nedjelju 29.1.2017. godine u Rijeci će se održati Regionalno prvenstvo za kadete, mlađe kadete i početnike - Regije 2. Kadeti i mlađi kadeti će se natjecati kroz tri dijela programa, dok će se početnici natjecati u disciplinama raspoređenim u dva dijela programa (subota). Ovo je ujedno i  prilika za isplivavanje HPS normi za nastup na Kadetskom prvenstvu Hrvatske što će se 11. i 12.2.2017. održati u Dubrovniku.

Raspored natjecanja:

SUBOTA UJUTRO:
rasplivavanje; 08,00 sati
natjecanje: 08,45 sati
 
SUBOTA POPODNE:
rasplivavanje: 16,00 sati
natjecanje: 16,45 sati
 
NEDJELJA UJUTRO:
rasplivavanje: 9,00 sati
natjecanje: 9,45 sati

    1. dio    2. dio    3. dio
28.01.2017. - ZG liga seniori-juniori - 4. kolo

ZG liga seniori-juniori (4. kolo) će se održati na Bazenu PVC MLADOST, Jarunska 5, 50 metarski bazen sa 10 natjecateljskih pruga.
28.01.2017. (subota) rasplivavanje u 07.00, početak natjecanja u 7.30(45) sati-11.00 sati

4. kolo
1500m slobodno
200m prsno
50m leđno
4x50m slobodno


    4. kolo
28.01.2017. - 3. i 4. kolo Lige Rg4

U subotu 28. 01. 2017. godine, na bazenu ŠRC Sisak na rasporedu je 3. i 4. kolo Lige Rg4.
Početak natjecanja je u 9.45 sati, (rasplivavanje 09:00).
Pliva se u 50 m bazenu, 8 staza.

U 3. kolu (ujutro) na rasporedu su discipline programa A:
50 m leptir, 50 m prsno, 100 m slobodno, 200 m leptir, 200 m mješovito, 200 m prsno, 100 m leđno, 400 m slobodno.

U 4. kolu (poslijepodne) na rasporedu su discipline programa B:
50 m slobodno, 50 m leđno, 200 m slobodno, 200 m leđno, 100 m prsno, 100 m leptir, 400 m mješovito.


    3. kolo    4. kolo
21.-22.01.2017. - REGIONALNO PH KADETI I MLAĐI KADETI - REGIJA 3

REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE KADETI I MLAĐI KADETI - UTRINA, 25 metarski bazen sa 10 pruga
21.01.2017. (subota ) rasplivavanje u 7.30, početak natjecanja u 8.15 sati-13.00 sati
21.01.2017.(subota) rasplivavanje u 16.00 , početak natjecanja u 16.45sati-21.00 sati
22.01.2017.(nedjelja) rasplivavanje u 7.30, početak natjecanja u 8.15 sati -13.00 sati

400m slobodno

100m slobodno

200m slobodno

100m prsno

200m leptir**samo kadeti

100m leđno

200m leđno

50 leptir ml. kadeti

100m leptir

200m mješovito

200m prsno

400m mješovito**samo kadeti

4x100m slobodno

800m slobodno **samo kadeti

100 mješovito ml.kadeti

4x100 mješovito mix

4x100 mješovito


    1. dio    2. dio    3. dio
21.01.2017. - REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE, REGIJA 4

REGIONALNO PRVENSTVO HRVATSKE, REGIJA 4 - Kadetsko, mlađe kadetsko i početničko

BAZEN: ŠRC Sisak, 25 m, 10 pruga

Subota, 21. 01. 2017.
I. dio rasplivavanje 09:00, početak 10:00
II. dio rasplivavanje 15:30, početak 16:00

DELEGATSKI SASTANAK: 9:15


    Lista prijava    1. dio    2. dio
21.01.2017. - Liga ŠI-ZD

1. kolo 01.10.2016. u 16:00 sati (Crnica, Šibenik)
200m prsno

400m slobodno

2. kolo 02.10.2016. u 10:00 sati (Crnica, Šibenik)
100m mješovito
100m leptir
200m slobodno

3. kolo 26.11.2016. U 14:00 sati (Višnjik, Zadar)
100m prsno
100m leđno
200m mješovito

4. kolo 27.11.2016. U 10:00 sati (Višnjik, Zadar)
50m slobodno
50m leptir
400m mješovito

5. kolo 03.12.2016. u 10:00 sati (Crnica, Šibenik)
25m leptir
50m leđno
800m slobodno

6. kolo 03.12.2016. u 15:00 sati (Crnica, Šibenik)
25m prsno
1500m slobodno

7. kolo 21.01.2017. u 9:00 sati (Višnjik, Zadar)
25m slobodno
50m prsno
200m leđno

8. kolo 21.01.2017. u 14:30 sati (Višnjik, Zadar)
25m leđno
100m slobodno
200m leptir


    1. kolo    2. kolo    3. kolo    4. kolo    5. kolo    6. kolo    7. kolo    8. kolo
14.-15.01.2017. - Medo - HPS mini GP

U organizaciji PK Medveščak, na Zimskom plivalištu Mladost u Zagrebu, održava se "6.plivačko natjecanje Medo" koje je dio HPS Mini GP natjecanja.

Kao i svake godine do sada na kraju prvog dijela natjecanja održati će se humanitarna štafeta 4x25m slobodno.

Rezultati će biti dostupni na stranicama Kluba odmah po završetku svake utrke.

1. DIO

2. DIO

3. DIO

Subota 14.01.2017., u 15:00

Nedjelja 15.01.2017., u 09:00

Nedjelja 15.01.2017., u 16:00

rasplivavanje od 14:00

rasplivavanje od 08:00

rasplivavanje od 15:00

200 m prsno Ž

100 m slobodno Ž

200 m leptir Ž

200 m prsno M

100 m slobodno M

200 m leptir M

400 m slobodno Ž

100 m leptir Ž

100 m prsno Ž

400 m slobodno M

100 m leptir M

100 m prsno M

100 m leđno Ž

200 m leđno Ž

800 m slobodno Ž

100 m leđno M

200 m leđno M

800 m slobodno M

200 m mješovito Ž

400 m mješovito Ž

 

200 m mješovito M

400 m mješovito M

 


    Lista prijava    1. dio    2. dio    3. dio
10.01.2017. - Komplet propozicija

Komplet propozicija 2017 na jednom mjestu...


    Opće propozicije    Otvoreno PH    PH 25m    Kadetsko PH    Ekipno PH    Limiti
Official Sponsor of the
Croatian Swimming Federation





TRAŽILICA
tekst za traženje
NC State’s Andreas Vazaios and Elise Haan Sweep ACC Swimmer of the Week Honors

2015 ISHOF Honor Coach Don Watson Passes Away

(Video Interview) Matt Grevers Embodied Perseverance in 2017

IU Olympians King and Pieroni Named Big Ten Swimmers of the Week

ASU Swimming On The Rise


© hrvatski plivački savez, webmaster@hrvatski-plivacki-savez.hr